خطاب ام سلمه در دفاع از حضرت زهرا

استنکار أم سلمه
قال: فأطلعت أم سلمه رأسها من بابها و قالت: [۱۱۱۴]
المثل فاطمه بنت رسول اللَّه صلی اللَّه علیه و آله یقال هذا؟! و هی الحوراء بین الإنس، والانس للنفس! [۱۱۱۵] ربیت فی حجور الأنبیاء، و تداولتها [۱۱۱۶] أیدی الملائکه و نمت فی حجور الطاهرات، و نشأت خیر منشأ [۱۱۱۷] و ربیت خیر مربی.
اتزعمون ان رسول اللَّه صلی اللَّه علیه و آله حرم علیها میراثه و لم یعلمها؟! و قد قال اللَّه (له) [۱۱۱۸] : «و أنذر عشیرتک الأقربین». [۱۱۱۹] افانذرها و جاءت تطلبه؟! [۱۱۲۰] و هی خیره النسوان و أم ساده الشبان و عدیله (مریم) [۱۱۲۱] ابنه عمران (و حلیله لیث الأقران) [۱۱۲۲] ، تمت بابیها رسالات ربه.
فواللَّه لقد کان یشفق [۱۱۲۳] علیها من الحر والقر [۱۱۲۴] ، فیوسدها [۱۱۲۵] یمینه و یلحفها بشماله. رویدا! فرسول اللَّه صلی اللَّه علیه و آله بمرأی لغیکم، و علی اللَّه تردون. فواها لکم و سوف تعلمون. [۱۱۲۶]
خطاب ام سلمه به مردم در دفاع از حضرت زهرا سلام اللَّه علیه
راوی گوید: آنگاه ام سلمه سر خود را از حجره اش بیرون آورد و گفت: آیا به مِثل فاطمه ای که دختر رسول خداست این حرفها زده می شود؟! در صورتی که او حوریه ای بین انسانها، و اُنس برای نفس پیامبر است. در آغوش پیامبران تربیت یافته و نزد ملائکه دست بدست گردیده و در دامان زنانِ پاک رشد نموده و به بهترین وجهی در وجود آمده و به نیکوترین صورت تربیت شده است.
آیا گمان می کنید پیامبر میراثش را بر او حرام نموده و او را از این مسئله آگاه ننموده است؟ با اینکه خداوند به او فرموده: «و خانواده ی نزدیک خود را از مخالفت احکام الهی بترسان». [۱۱۲۷] آیا می شود پیامبر به فاطمه این مسئله را فرموده باشد ولی او مطالبه ی ارث نماید؟!! و حال آنکه او بهترین زنان و مادر سرآمد جوانان و همتای مریم دختر عمران و همسر شیر شجاعان است. فاطمه ای که با پدرش رسالتهای پروردگار پایان یافت.
قسم بخدا پیامبر نسبت به او در گرما و سرما دلسوزی می کرد و دست راست خود را زیر سر او می نهاد و روانداز او را دست چپش قرار می داد. عجله نکنید که پیامبر ناظر گمراهی شماست و بر خدا وارد می شوید. وای بر شما و به زودی خواهید دانست. [۱۱۲۸]
برگرفته از کتاب ریحانه النبی نوشته آقای غلامرضا زهره منش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *