هجوم به خانه حضرت فاطمه علیه السلام

دستور قرآن است که: «یا أیها الذین آمنوا لا تدخلوا بیوتا غیر بیوتکم حتی تستانسوا و تسلموا علی أهلها» [۱۸۴] .
«ای مومنان، در خانه ی دیگران مگر پس از اذن گرفتن و سلام دادن وارد نشوید»
خانه زهرا خانه ای است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای ورود اجازه می گرفت، در روایات آمده که پیامبر به هنگام صبح بر در خانه زهرا می ایستاد و همراه با سلام آنان
[ صفحه ۱۴۰]
را به نماز فرامی خواند. [۱۸۵] تنها خانه ای که در ورودی آن به مسجد بسته نشد و برای همیشه باز بود خانه ی زهرا است [۱۸۶] ، هم اکنون تصور کنید پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله عده ای به این خانه هجوم بردند گویا که به جنگ کفار می روند.
هجوم به این خانه مصیبتی است که قلب هر مسلمان بیداری را داغدار می سازد. شاعر اهل بیت علیهم السلام شیخ صالح حلی گوید: اینان به خانه ای هجوم بردند که اگر این خانه نبود دین پا نمی گرفت و اسلام حاکم نمی گشت. در این حمله و یورش به خانه فاطمه خانه ی زهرا یک کشته داد و یک مجروح، کشته ی این هجوم، محسن فاطمه است و مجروح این حمله خود زهرا علیهاالسلام است که سینه اش را آزردند و بازویش را تازیانه زدند و به گفته ی این شاعر تنها خانه ی زهرا در این هجوم کشته و مجروح نداد بلکه در هجومی که به خانه ی زهرا شد خانه زهرا یک اسیر هم داد حتما حدس می زنید اسیر این حمله که بود.
در این حمله ریسمان به گردن علی علیه السلام انداختند و او را کشان کشان بردند، اسیر این حمله مرحب کش خیبرگشا، علی علیه السلام بود.
و مجمعی حطب علی البیت الذی
لم یجتمع لو لاه شمل الدین
و الها جمین علی البتول بیتها
و المسقطین لها أعز جنین
و الفائدین امامهم بنجاده
و الطهر تدعو خلفهم برنین
خلوا ابن عمی أولأ کشف بالدعا رأسی
و أشکو للاله شجونی
گفته شده است که بیش از یک بار به خانه ی حضرت زهرا علیهاالسلام هجوم شده است. [۱۸۷] .
برگرفته از کتاب زخم خورشید:کاوشی در زندگی حضرت زهرا علیه السلام نوشته آقای مهدی حسینیان قمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *